Ostrov Brač, Chorvatsko

Služby

Taxi transfery

Jsme schopni zajistit individuální transfer z letiště až k nám. Lze jet i autobusem, ale cesta trvá déle a autobusy nejezdí často.

Prosím, kontaktujte nás, pokud máte o taxi transfer zájem. Cena se odvíjí od období a počtu osob.

Trajekt

Ze Splitu a z Makarské společnost Jadrolinija provozuje trajektovou dopravu mezi pevninou a ostrovem Brač. Na webových stránkách Jadrolinija klikněte postupně na Red plovidbe – lokalne linije - Splitsko okružje - SPLIT - SUPETAR nebo z Makarské (Makarská - Sumartin) a tam si vyberte správnou dobu a den v týdnu. Větší trajektový přístav je v Supetaru, na severním pobřeží ostrova, téměř přímo naproti Splitu. Plavba trvá zhruba 50 min. Stejně dlouho trvá plavba, pokud cestujete přes Makarskou. Zde je ale trajekt i přístav menší a je možno si na internetu koupit jízdenku s rezervací místa týden předem: trajekt Makarska - Sumartin

Během léta jezdí trajekty hojně a na čas. Poslední trajekty ze Splitu vyjíždějí kolem půlnoci a první ranní trajekt vyplouvá v 5 hodin ráno. Frekvence trajektů je asi 1 ½ hodiny. Nelze si předem rezervovat místo, takže se doporučuje, abyste byli v přístavu alespoň půl hodiny před odplutím trajektu, potřebujete čas zaparkovat auto ve frontě, jít si koupit lístek a pak čekat na nalodění.

Poté, co na trajektu zajistíte auto, jděte na palubu – cesta na Brač bude trvat asi hodinu. Lodě jsou velmi čisté, s dostatkem místa k sezení uvnitř i na palubě, kde je snack bar. Nakládka a vykládka automobilů je velmi rychlý proces. Cesta na Brač trajektem je opravdu velmi pohodlná.

Zapůjčení kola nebo kayaku

Dále vám rádi zapůjčíme naše kola k menším výletům po okolí nebo vybavení do moře. 

Ceník:

Kolo 5 EUR/den 
Kayak 20 EUR/den 
Paddleboard 20 EUR/den

Bary & Restaurace

V Sumartinu je řada restaurací. Doporučujeme vám některé z nich:

Ve městě Pučišća pak Restoran Pipo.