Trajekt

Ze Splitu a z Makarské společnost Jadrolinija provozuje trajektovou dopravu mezi pevninou a ostrovem Brač. Na webových stránkách Jadrolinija klikněte postupně na Red plovidbe – lokalne linije 30. 5. - 28. 9.2014 - Splitsko okružje - SPLIT - SUPETAR nebo z Makarské (Makarská - Sumartin) a tam si vyberte správnou dobu a den v týdnu. Větší trajektový přístav je v Supetaru, na severním pobřeží ostrova, téměř přímo naproti Splitu. Plavba trvá zhruba 50 min.
Stejně dlouho trvá platba, pokud cestujete přes Makarskou. Zde je ale trajek přístav menší, buďte zde tedy dříve!

Během léta jezdí trajekty hojně a na čas. Poslední trajekt ze Splitu vyjíždějí kolem půlnoci a první ranní trajekt vyplouvá v 5 hodin ráno. Frekvence trajektů je asi 1 ½ hodiny. Nelze si předem rezervovat místo, takže se doporučuje, abyste byli v přístavu alespoň půl hodiny před odplutím trajektu, potřebujete čas zaparkovat auto ve frontě, jít si koupit lístek a pak čekat na nalodění.

Poté, co na palubě zajistíte auto, jděte na palubu a asi hodinu Vám bude trvat cesta na Brač. Na palubě je snack bar. Lodě jsou velmi čisté s dostatkem místa k sezení uvnitř a na palubě. Nakládka a vykládka automobilů je velmi rychlý proces. Cesta na Brač trajektem je opravdu velmi pohodlná.